Żeglarz Posted on 00:17

Co odwiedzić w Indiach odbywając duchową podróż?

Indie są fascynującym krajem położonym na półwyspie Indyjskim. Ze względu na ich fascynujący charakter, wielobarwność, kontrast oraz tajemniczość są powszechnym miejscem na egzotyczne wakacje. Ludzie wybierający to niezwykłe miejsce zachwycają się egzotyczną przyrodą, smaczną pełną aromatów kuchnią, a także niezwykłymi bardzo starymi indyjskimi świątyniami. Indie są miejscem wyjątkowo chętnie odwiedzane przez osoby szukające wytchnienia od życia codziennego i pogonią za rzeczami doczesnymi. Można uznać, że Indie są rajem dla osób szukających duchowego spokoju. Tubylcy są bardzo otwarci, gościnni i zawsze uśmiechnięci. Piękne starodawne świątynie, czy odbywanie medytacji w duchowych miejscach, pozwoli osiągnąć spokój ducha i nabrać sił do codzienności. Które miejsca warto odwiedzić odbywając duchową podróż do Indii? Czy w tym kraju można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Wyjazd duchowy do Indii – starodawne świątynie

Indyjskie świątynie mają wyjątkowy charakter, a zarazem otoczone są aurą tajemnicy. Z tego powodu nie można ich pomijać organizując podróż duchową do Indii. Często wycieczki organizowane przez biura podróży skupiają się głównie na dużych miastach i najważniejszych zabytkach, jednakże Indie oferują o wiele więcej! Zabytki zapierające dech w piersiach w połączeniu z bujną naturą, to połączenie, które zachwyci każdego. Na pewno planując podróż duchowy do Indii, nie można pominąć świątyni Mahabodhi, innymi słowy Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to zabytek wpisany na listę UNESCO, zbudowany aby upamiętnić oświecenie Buddy. Jest to cel podróży wielu turystów z całego świata, w którym panuje wyjątkowa atmosfera. Warto tam pomedytować. Świątynie będące  w Indiach wybudowane zostały trzymając się zasad starożytnej kultury wedyjskiej. Dlatego samo odwiedzenie tych miejsc napełnia ludzi dobrą energią.  

Egzotyczne plaże jako obowiązkowy punkt programu duchowej wyprawy

Szukając spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można zapomnieć o egzotycznych, przepięknych plażach. Należy odwiedzić szczególnie na dwie z nich, które mają opinię najpiękniejszych i odbyć relaksujące kąpiele morskie. Duże zasolenie wody umożliwi pozbyć się negatywnych emocji i korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Na jednej z takich plaż można , które zrobione są przez profesjonalistów w odpowiednio do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską bez wątpienia napełni nas pozytywną energią na długo. Będąc w tym niesamowitym, magicznym kraju należy odbyć także górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Tubylcy wierzą, że przejście jej dookoła zmywa negatywną karmę. Jest to miejsce, które każdego roku odwiedza wielu Indusów. 

Joga i medytacja – kwintesencja Indii 

Wybierając się do Indii można spróbować sesji jogi a także medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej styczności, powinny jej spróbować podczas tej wyjątkowej podróży. Takie umożliwią zrozumieć powody zaburzeń zdrowia, czy niebezpieczeństw jakie wynikają z dzisiejszego stylu życia. Joga szczególnie dobrze wpływa na nasze mięśnie, więzadła oraz umożliwia utrzymać równowagę tak ciężką do utrzymania w codziennym życiu. Odwiedzając te wszystkie niezwykłe miejsca w Indiach warto także odbyć sesje medytacji. Bez wątpienia daje ona wiele pozytywnych korzyści takich jak relaks, lepszy sen, lepsza koncentracja. Celem medytacji jest usunięcie negatywnych myśli i zrobienia przestrzeni na te pozytywne. 

Czy warto odbyć duchową podróż do Indii?

Niewątpliwie tego typu wyprawa bardzo różni się od tych oferowanych przez typowe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest idealny dla każdego bez względu na przekonania religijne czy światopogląd. To kraj mający prastarą kulturę, który zachował tradycję duchowości. Trasa takiej wyprawy musi być dobrze przemyślana i zorganizowana, aby móc zwiedzić wszystkie istotne duchowo miejsca. Indie to kontakt z piękną przyrodą, to miejsce bajkowych krajobrazów a także kontakt z niezwykłymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.