Żeglarz Posted on 10:28

Czy garnitur w kratę jest już przeżytkiem? Niekoniecznie!

Moda stale się zmienia – nie można temu zaprzeczyć. Bardzo często jednak jesteśmy świadkami sytuacji, że po wielu latach powracają trendy, o których już jakiś czas temu zdążyliśmy zapomnieć. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o garnitur w kratę. Dowiedz się, jaka jest jego historia i czy dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na garnitur na miarę w podobnym wzorze.

Krótka opowieść o garniturach w kratę

Aby opowiedzieć genezę garniturów w w kratkę, warto cofnąć się o jakieś sto lat. W latach dwudziestych ubiegłego wieku zapanowała wszechobecna moda na tego typu wzory. Co więcej, garnitury, które były gładkie, postrzegano jako ekstrawaganckie i nowatorskie. Przez lata słuch o nich zaginął, ale obecnie garnitur w kratę znaleźć można w garderobie coraz większej liczby mężczyzn.

W jakich okolicznościach zdecydować się na garnitur w kratę?

Można dyskutować, czy garnitur w kratę to dobry pomysł i czy każdy mężczyzna może się na takowy zdecydować. Odpowiedź jest niezwykle prosta: jak najbardziej. Po pierwsze, jest to wzór ponadczasowy, ujmujący swoją elegancją z krztą luzu. Po drugie, każdy będzie bardzo dobrze wyglądał w takim garniturze, niezależnie od swego wieku czy budowy ciała. Garnitur na miarę w kratkę zagwarantuje możliwość udania się w nim na wesele, jak również przeprowadzenie prelekcji czy spotkania biznesowego. Mówimy zatem o ze wszech miar uniwersalnym trendzie, którym zdecydowanie warto się zainteresować, zwłaszcza teraz, gdy jest taka moda na garnitur w kratę.