Żeglarz Posted on 00:18

Dowiedz się o kilku ciekawostkach ze świata magii!

Nie wszyscy wierzą w magię. Niekiedy można usłyszeć mnóstwo nieprzyjemnych komentarzy w jej kierunku. Ale chociaż nie każdego magia jeszcze kiedykolwiek dosięgnęła, to dobrze jest wiedzieć parę rzeczy na jej temat. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma ciekawostkami.

Biblioteka liści palmowych – co warto wiedzieć?

Czy wiedziałeś na przykład, że w Indiach istnieje przybytek taki jak biblioteka liści palmowych? Dobrze jest w skrócie wyjaśnić, co to za miejsce i czym dokładnie się para. Jest czymś na kształt biblioteki, ale próżno szukać tam książek – w obszernym inwentarzu znaleźć można bowiem specjalnie przygotowane liście palmowe. Z powodu tego, że do ich zabezpieczenia użyto specjalistycznych balsamów, mogą one przetrwać dziesiątki, a nawet setki lat bez znacznych uszczerbków na zdrowiu. Ale czemu służą te liście? Biblioteka liści palmowych to miejsce, w którym na liściach zapisane są przepowiednie dla każdej osoby. Aby uzyskać jedną z nich, trzeba przyjść do biblioteki i odbyć rozmowę z mędrcem. Mężczyzna przeprowadza z nami wywiad, a później znajduje liść palmowy odpowiedni dla nas. Wtedy możemy poznać przewidywania na przyszłość, jakie ma dla nas los.

Czakramy ziemi – gdzie się znajdują?

Niezwykle interesującą ciekawostką magiczną są także czakramy ziemi. Najbardziej znanym miejscem tego rodzaju są egipskie piramidy. Na czakramy ziemi można natknąć się jednak również w prawie każdym kraju. Są to miejsca mocy, które gwarantują chorym szybsze leczenie oraz zapewniają bardzo ciekawe doznania związane z obcowaniem z mocą wyższą. Warto samodzielnie wybrać się do takiego miejsca i przekonać się na swoim ciele i umyśle, jak czakramy ziemi działają.