Żeglarz Posted on 00:16

Jak działa hydroizolacja piwnicy?

Problemy z wodą w budynkach mogą być spowodowane z wielu różnych powodów dlatego ważne, by podchodzić do każdego zlecenia osobno. Pracę powinno się zaczynać od sprawdzenia stanu miejsca przeznaczonego do izolacji przeciwwilgociowej. Na tej podstawie można znaleźć najlepsze rozwiązanie. Problemy z wilgotnością w różnych strefach budynków występują nie tylko z powodu opadów, ale także mgły, śniegu i wody w gruncie.

Czy hydroizolacja jest konieczna?

Istotne jest by zapewnić skuteczną izolację dachu przed szkodliwym działaniem wody, a także należy pamiętać o wyznaczeniu ujścia wody, by uniknąć takich nieprzyjemności w przyszłości. Wodoodporna izolacja chroni budynek przed wchłanianiem wody, a także blokuje szkodliwe działanie substancji odpowiedzialnych za korozję, które są zlokalizowane pod ziemią.

Rynek ten wciąż się rozwija, dzięki czemu firma z Warszawy używa do innowacyjnych rozwiązań pomagających osiągnąć ten projekt. Materiały używane do hydroizolacji piwnicy powinny być dobrej jakości, gdyż wybranie mało efektywnego surowca skutkuje skróconym działaniem izolacyjnym. Skuteczne środki, powinny mocno być mocno dociśnięte do podłoża i zapobiegać przedostawaniu się wody do budynku.

Zadbaj o hydroizolację i ciesz się suchą piwnicą

Istnieje kilka możliwości by osiągnąć cel, jakim jest posiadanie suchego pomieszczenia.

Najczęściej używane z nich to:

  • Hydroizolacja wewnętrzna piwnicy
    Jeżeli w piwnicy pojawi się problem z wilgocią, a fundament jest niemożliwy do wykopania to dobrym pomysłem jest hydroizolacja od wewnątrz.
  • Hydroizolacja zewnętrzna piwnicy
    Ten rodzaj hydroizolacji cechuje się ochroną  piwnicy  poprzez położenie pionowej warstwy izolacyjnej na ścianie zewnętrznej oraz zastosowaniu poziomej warstwy izolacyjnej na fundamencie listwowym i pod ziemią na gruncie. 
  • Hydroizolację poziomą (podpodłogowa)
    W tym celu sięga się szybkowiążącą zaprawę izolacyjną do uszczelnienia wszystkich możliwych otworów wodoprzepuszczalnych.

To tylko część działań możliwych w takich sytuacjach. Jak widać istnieje wiele metod, jednak przy takich działaniach lepiej umówić się z fachowcami Dobre Izolacje – zobacz z Warszawy, którzy kompleksowo i w najlepszy możliwy sposób pomogą rozwiązać ten problem. Firma z Warszawy posiada duże doświadczenie w zakresie hydroizolacji, a także specjalistyczny sprzęt, który pozwala im dokonać odpowiednich pomiarów, aby  zdiagnozować przyczynę zawilgocenia.