Żeglarz Posted on 00:19

Jakie choroby leczy angiolog?

Angiologia jest jedną z najmłodszych dziedzin medycyny. Para się kwestiami z pogranicza chociażby innymi neurologii, kardiologii czy chirurgii naczyniowej. Można przypuszczać, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, w jakich przypadkach należy udać się do tego lekarza i w jakiego rodzaju przypadłościach jest on w stanie nam pomóc. A zakres wykonywanych przez niego działań jest niezwykle obszerny: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… jest tego mnóstwo!

Kiedy trzeba pójść do angiologa?

Angiolog zajmuje się przede wszystkim wszelkimi dolegliwościami powiązanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z racji niezwykle wąskiego zakresu swojej dziedziny, lekarz ten regularnie współpracuje ze specjalistami innych, choć bliźniaczych, dziedzin lekarstwa. Kumulując swoje wysiłki, są razem w stanie zapobiec najbardziej przykrym chorobom. 

Jeśli chodzi o choroby, które zwalcza angiolog, to wachlarz jest naprawdę obszerny. Pośród nich są między innymi tętniaki, ale również zwężenie tętnic, miażdżyca czy nowotwory układu naczyniowego. W związku z tym jeśli tylko podejrzewasz, że Twoje naczynia funkcjonują w niezdrowy sposób, warto skierować się do angiologa, który na pewno powie, co należy w danej sytuacji zrobić. Może podjąć się leczenia osobiście lub zlecić zabieg u specjalisty z którejś z pokrewnych dziedzin. 

Jeśli poszukujesz polecanego angiologa, zwłaszcza w okolicach Suwałk, zobacz Medbuk.

Jakie zabiegi podejmuje angiolog?

Wśród licznych zabiegów, jakich podejmuje się angiolog, znajduje się chociażby laserowe leczenie żylaków, dzięki któremu bardzo szybko można pozbyć się tej przypadłości lub w znacznym stopniu ją złagodzić. Podejmuje dość często także badania profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, dzięki którym jest w stanie wykryć wszelkie stany zapalne czy dolegliwości. Umożliwia to szybką i sprawną reakcję.