Żeglarz Posted on 00:24

Lepsze są implanty czy proteza?

Mówi się że idealny uśmiech to nasza największa ozdoba. Próchnica i urazy mechaniczne to najpopularniejsze czynniki powstawania ubytków uzębięniu. Luki w uzębieniu są nie tylko nieestetyczne ale mogą doprowadzić również do nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych. Do takich liczy się przesuwanie okolicznych zębów, które prowadzi do wad zgryzu. Kiedy robią się luki należy odwiedzić gabinet protetyczny jak najszybciej. Postaramy Ci się przybliżyć najpopularniejsze metody.

Protezy zębowe

Protetyka ma wiele sympatyków, jest związana z mniejszym kosztem niż implantologia,a także przebieg jest dużo krótszy. Protezy możemy kategoryzować na stałe i ruchome. Do stałych liczymy takie które wyciągamy na noc. Ich wadą jest to że musimy je wyczyścić z resztek jedzenia, są również większe niż protezy stałe czy implanty. Pacjent musi przyzwyczaić się do noszenia ich. Współczesne protezy są bardzo podobne do wyglądu naturalnych zębów a ich dostosowanie w pracowni protetycznej zapewnia komfort użytkowania. Protezy stałe to mosty oraz korony, które protetyk przymocowuje do zębów pacjenta. Korony zostają przymocowane do podbudowy stworzonej ze stałego zęba, a mosty do otaczających zębów. Do założenia protezy stałej należy spiłować ząb. Może to budzić strach, natomiast jeśli jesteś po leczeniu kanałowym nie ma to większego znaczenia.

Implany zębowe

Implanty to bezsprzecznie jedno z najbardziej wytrzymałych rozwiązań, ale też najbardziej złożonych. Podczas zabiegu dentystycznego śruba zabespieczająca implant umieszczana jest w szczęce, co imituje naturalny korzeń zęba. Po skończonej operacji trzeba odczekać parę miesięcy, by implant scalił się z tkanką, co istotnie wydłuża czas leczenia. Jako ostatni element na śrubie umieszczona jest korona, którą robi pracownia protetyczna. Jest to proces mniej inwazyjny niż protezy stałe, ponieważ nie uszkadza się okolicznych zębów. Protetyk odtwarza wyłącznie brakujący ząb. Wszystkie opisane metody są możliwe do wykonania w naszej pracowni protetycznej w Częstochowie, umów się na wizytę a znajdziemy wspólnie najbardziej korzystne dla Ciebie rozwiązanie.