Żeglarz Posted on 00:00

Największe atrakcje województwa świętokrzyskiego

Na początku roku niejednokrotnie planujemy krótsze i dłuższe wyjazdy, a w związku z tym, niejednokrotnie weryfikujemy miejsca godne odwiedzenia. Najpopularniejsze miejsca wakacyjne w Polsce to standardowo morze oraz góry, ewentualnie Mazury. Warto jednak czasem wyjść poza schemat i pojechać w mniej popularne miejsca. Jednym z niedocenionych województw w wakacje jest świętokrzyskie.

Co warto zobaczyć w województwie świętokrzyskim?

Dosyć oczywistą rzeczą jest, że jedną z najbardziej znanych atrakcji w województwie świętokrzyskim jest Jaskinia Raj. działa od 1972 roku, a dla odwiedzających to miejsce udostępnionych jest aż 150 m dróg. Inną opcją dla osób aktywnych jest Świętokrzyski Park Narodowy. Może góry te nie należą do najwyższych i nie powinniśmy liczyć na niewiadomo jak męczące wycieczki, to fani pieszych wycieczek z pewnością znajdą coś dla siebie.

W województwie świętokrzyskim leży także Pacanów. Wszyscy fani Koziołka Matołka powinni wybrać się do Europejskiego Centrum Bajki, które nosi imię właśnie zabawnej kózki z tej bajki. Będąc w temacie ciekawych miejsc to w Krajnie znajduje się Park Rozrywki i Miniatur “Sabat”, który też jest świetną atrakcją do odwiedzeniarównież dla dorosłych.

Noclegi w świętokrzyskim – gdzie je zarezerwować?

Zdecydowanie najpopularniejszym miejscem na nocleg są Kielce. Największe miasto w województwie może zaoferować wiele noclegów, które będą odpowiednie podczas wakacji. Inną opcją jest pojechanie do Chęcin. Dzięki bliskości Jaskini Raj i zamku Chęciny jest to chętnie wybierana miejscowość noclegowa. Jeśli chcecie naprawdę odpocząć to warto zamiast noclegu w mieście, wybrać agroturystykę. W świętokrzyskim znajdziecie wiele takich rozwiązań. Brak ciągłego hałasu, jaki możemy usłyszeć w miastach i świeże powietrze doskonale wpływają na jakość snu i wypoczynku.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Województwo świętokrzyskie jest idealnym wyborem dla wszystkich zainteresowanych wędkowaniem. Możecie spróbować swoich sił w kilku miejscach znanych z dużej ilości ryb. Jeżeli jednak nie znacie się za bardzo na wędkarstwie to pomyślcie o noclegu w agroturystyce w Świętokrzyskiem, która znajduje się blisko rzek i jezior, lub posiada bezpośredni dostęp do łowisk. W takich sytuacjach z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziecie kogoś, kto pomoże Wam w połowie. Warto również mieć świadomość, że województwo świętokrzyskie ma swój własny kurort wakacyjny. Sielpia jest położona nad sporym jeziorem, które ma kilka fajnych i wartych uwagi piaszczystych plaż. Jeśli więc zależy Wam na dostępie do wody, ale wolicie mieć więcej spokoju, to odwiedźcie to miejsce.