Żeglarz Posted on 00:19

O czym należy wiedzieć o piłkochwytach?

Szkolne boiska i orliki nieustannie są pełne dzieci. Żeby jednak dzieci były bezpieczne boisko powinno zostać właściwie zabezpieczone. Trudno poradzić sobie z tym bez piłkochwytów. Wciąż niewiele osób wie czym one tak właściwie są oraz dlaczego są one tak istotne. Jakie są najważniejsze informacje odnośnie piłkochwytów? Dlaczego powinno się je zamontować? Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu piłkochwytów?

Piłkochwyty – co warto na ich temat wiedzieć?

Piłkochwyty to specjalna, zakładana wokół boiska konstrukcja składająca się ze stelaża i siatki. Na rynku można znaleźć mnóstwo różnych modeli i wielkości piłkochwytów. Najważniejszym celem konstrukcji jest zatrzymywanie piłek, dzięki czemu w żadnym wypadku nie przedostają się one poza boisko czy orlik. 

Piłkochwyty a bezpieczeństwo?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zamontowanie piłkochwytów. Korzystnie przekładają się one na zdrowie, a nawet życie dzieci korzystających z orlika. Dzięki nim nie ma możliwości, żeby wysoko wybita piłka potoczyła się w miejsce, gdzie może dojść do tragedii.

Dobrze jest pamiętać, że boiska nierzadko są położone niedaleko domów, a stale wypadająca piłka mogłaby przyczynić się uszkodzenia mienia osobistego czy wypadku.

Jak wybrać dobre piłkochwyty?

Szukając piłkochwytów powinno się wziąć pod uwagę parę najważniejszych aspektów. Między innymi muszą być one bardzo wysokie, ponieważ tylko w takim przypadku będą skutecznie blokować wszystkie piłki. Za najlepszą wysokość piłkochwytów można uznać od 6 do 8 metrów. 

Ponadto dobrze jest dopasować odpowiedni typ piłkochwytu. Na niewielkich, domowych boiskach doskonale nadadzą się pojedyncze konstrukcje, które można przytwierdzić do ziemi dzięki specjalnym kotwicom. W przypadku większych piłkochwytów konieczne będzie wmurowanie w ziemię solidnych słupów.

Gdzie można znaleźć najwyższej jakości piłkochwyty?

Podczas wybierania piłkochwytów powinno się zwrócić też uwagę na firmę. Chętnie wybierana jest firma Stempel – piłkochwyty i sprzęt sportowy, wyróżniająca się długotrwałą działalnością w branży oraz fachowym podejściem do klienta. W ofercie można znaleźć nie tylko różne warianty piłkochwytów, ale też rozmaite akcesoria do uprawiania sportów w szkołach czy na orlikach. Firma zapewnia też wygodną dostawę oraz zamontowanie sprzętu.