Żeglarz Posted on 00:24

Obrazki srebrne – najlepszy upominek z okazji komunii

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla bardzo wierzących osób oraz ich najbliższych niezwykle ważne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy chrzest. Choć nie można zaprzeczyć ich wymiarowi duchowemu, to gdy jesteś krewnym, stoisz przed pewną ważną decyzją: jaki upominek wręczyć? Czy obrazki srebrne to wciąż stosowny prezent?

Co kupić z okazji uroczystości religinej

Rzecz jasna niezwykle popularnym wyjściem jest danie nowoczesnego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, bardzo dużo osób decyduje się, by wręczyć smartfon czy aparat fotograficzny. Dziecko może być bardzo ucieszone z takiego typu upominku, lecz w momencie, w którym bardzo dużo osób wpadnie na taki pomysł, może być ich zbyt dużo. Dlatego warto pomyśleć trochę nieszablonowo i wykazać się pewną kreatywnością. 

Obrazki srebrne to doskonała pamiątka

Świetnym pomysłem jest na przykład sprezentowanie różnych drobiazgów powiązanych konkretnie z katolicyzmem oraz wiarą – przecież na tym opierają się takie uroczystości, jak chrzest i pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Ciekawe będą również obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są motywem jak najbardziej na miejscu.

Zdaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest zbyt spektakularnym upominkiem, a dziecko na pewno będzie chętniej korzystało z komputerów czy aparatów fotograficznych, ale warto uświadomić naszą pociechę, że tak samo ważne, co rzeczy materialne, są upominki o charakterze duchowym, które mogą utrzymać dziecko w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są w związku z tym świetnym prezentem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich chrześcijańskich wartościach. Może być za to wdzięczne.