Żeglarz Posted on 00:05

Opoczywaj aktywnie – weź udział w spływie kajakowym

Nie ulega wątpliwości, że aktywności związane z wodą mają wielu zwolenników. Pośród takowych aktywności jest między innymi kajakarstwo, którego podejmuje się coraz więcej osób. W wielu miastach i wsiach powstają ośrodki, które umożliwiają wypożyczenie kajaków i swobodne pływanie nimi. Podobnie jest w przypadku atrakcji takiej, jak spływ kajakowy Krutynią. Opowiadamy więcej na temat tego sportu; zapoznaj się z ważnymi poradami dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z kajakiem.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie spływu kajakowego

Nieważne, czy uczestniczysz w interesującym wydarzeniu, jakim z pewnością jest spływ Krutynią, czy w kajakarskich mistrzostwach świata, musisz pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Nade wszystko przed wejściem do kajaka nie możesz znajdować się pod wpływem alkoholu, nie wspominając już o innego rodzaju substancjach, które są nielegalne. Istotne jest odpowiednie zabezpieczenie w postaci chociażby specjalnej unoszącej się na wodzie kamizelki. Ponadto nie można ruszać na spływy Krutynią samemu – ważne jest wsparcie innych uczestników wydarzeń takich, jak spływy Krutynią, aby można było mieć gwarancję pełnego bezpieczeństwa. 

W jakich wydarzeniach kajakowych warto wziąć udział?

Nie bez przyczyny powiedzieliśmy parę razy o atrakcji, jaką bez wątpienia jest spływ kajakowy Krutynią. Warto z tej okazji udać się na przykład do ośrodka, jakim jest Krutynianka – klik – w tym miejscu nie dość, że przeżyjemy niezapomniane przygody w trakcie trwania spływu, to będziemy mieli okazję na zasłużony wypoczynek w samym sercu Mazur, w otoczeniu kolorowej i interesującej natury. Sportowe wczasy są z pewnością znakomitym pomysłem dla każdego, kto chce solidnie odpocząć od trudów życia codziennego i nużącej pracy. Dlatego z całego serca zachęcamy do odwiedzenia ośrodka Krutynianka!