Żeglarz Posted on 10:04

Polowanie zbiorowe – kto i na jakich zasadach je organizuje?

Nie da się ukryć, że każde polowanie może dostarczyć uczestnikom niezwykłych przeżyć i doznań. W jego trakcie można odczuć sporo emocji, niekiedy niezwykle sprzecznych, jak również czystej adrenaliny. Zanim jednak ruszymy na polowanie, warto zapoznać się z paroma najbardziej kluczowymi informacjami i poradami na ten temat. 

Trochę teorii

Jednym z najbardziej powszechnych typów łowów jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane z reguły przez dzierżawcę lub zarządcę konkretnego okręgu łowieckiego, a definicja mówi, że uczestniczą w nim więcej niż dwie osoby – choć w przypadku łowów na zające, określenie “polowanie zbiorowe” jest słuszne dopiero wtedy, gdy uczestniczy w nim ponad sześć osób. 

Najważniejsze zasady

Niezależnie jednak od właściwych definicji, pewne reguły pozostają niezmienne. Przede wszystkim w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie ukończyła osiemnastego roku życia. Co więcej, uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub nielegalnych substancji zaburzających świadomość. Jest także szereg reguł wiążących się z tym, że nie powinno się mieć odbezpieczonej broni w czasie, w którym nie jesteśmy na stanowisku – innymi poradami z pewnością podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed startem polowania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *