Żeglarz Posted on 00:00

Rodzinny wyjazd nad morze – najlepsze domki

Nadbałtyckie miejscowości od lat cieszą się dużą popularnością wśród przyjezdnych. Jest to kierunek wyjątkowo chętnie wybierany zwłaszcza latem zarówno przez osoby starsze, grupy przyjaciół, jak i rodziny z dziećmi. Ta ostatnia grupa szczególnie  poszukuje przytulnych noclegów z różnymi atrakcjami. Najchętniej poszukiwana forma noclegu przez rodziny z dziećmi to głównie wszystkim domki letniskowe. Teren wokół takich domków powinien być zadbany i w miarę możliwości wyposażony w dodatkowe atrakcje jak np. place zabaw czy boiska do gry w piłkę. Z tego powodu szukając odpowiedniej kwatery na wakacje szczególnie z dziećmi, warto zarezerwować komfortowe domki położone na pięknym terenie. Przez to zarówno najmłodsi jak i rodzice będą mieli możliwość relaksującego wypoczynku, a przecież o to na wakacjach chodzi! Co należy wziąć pod uwagę poszukując komfortowych domków wakacyjnych dla rodzin z dziećmi? Lepsze będą domki całoroczne, czy letniskowe? Jakie wyposażenie tego typu obiektów jest istotne jeśli chodzi o rodzinne wakacje?

Rodzinny wyjazd nad morze – wyposażenie domków

Wyjazd nad morze z dziećmi jest niemałym wyzwaniem pod względem organizacyjnym, szczególnie kiedy rodzice także chcieliby wypocząć. Na co zwrócić uwagę poszukując luksusowych domków w nadmorskich miejscowościach? Najlepiej przyjrzeć się wnętrzu domków, a w szczególności wyposażeniu, które ułatwia codzienne funkcjonowanie z dzieckiem jak np. wanienka do kąpieli, łóżeczko turystyczne, czy krzesełko do karmienia. Pomieszczenia w wakacyjnych domkach muszą być tak rozmieszczone, aby zapewniały minimum prywatności jego mieszkańcom. Należy poszukiwać dwukondygnacyjnych, w których na parterze są salon oraz kuchnia, a na piętrze sypialnie. Przez to goście mogą dzień spędzać na dole, a na wypoczynek nocny udawać się na górę. Ważnym elementem jest także wyposażenie kuchni. Powinny się w niej znajdować takie akcesoria jak garnki, naczynia i sztućce. Nie może również zabraknąć lodówko – zamrażarki, płyty indukcyjnej czy ekspresu do kawy. Oczywiście bardzo potrzebne są meble do przechowywania ubrań czyli wszelkiego rodzaju szafy, komody, szafki nocne. W domkach dla rodzin z dziećmi na pewno nie może brakować łazienki wyposażonej w prysznic, wc, umywalkę. Przydatnym wyposażeniem zwłaszcza przy małych dzieciach jest na pewno pralka. Zazwyczaj takie domki są budowane dla 4 lub 6 osób, ale nad morzem można znaleźć również domki 8 – osobowe, które będą odpowiednim rozwiązaniem dla dużych rodzin, lub rodzin wyjeżdżających razem z przyjaciółmi.

Gdzie powinny być zlokalizowane komfortowe domki dla rodzin?

Szukając noclegu na rodzinne wakacje warto rozważyć także położenie ośrodka. Wybierając się na wypoczynek z małymi dziećmi ważne jest, aby położony był blisko plaży, a jednocześnie w pobliżu sklepów czy atrakcji turystycznych. Sporo ośrodków z luksusowymi domkami jest tak właśnie położona, ale trzeba się liczyć również ze zdecydowanie wyższą ceną za nocleg. Niewątpliwie najlepszym położeniem jest także bliskość natury – lasów i łąk. Bez wątpienia rodziny z dziećmi muszą unikać zatłoczonych lokalizacji, ponieważ w takim miejscu trudno jest zorganizować bezpieczne atrakcje dla dzieci. Niewątpliwie ośrodek powinien znajdować się w bezpiecznym miejscu – nie zatłoczonym, ale jednocześnie nie odludziu. Dlatego wśród rodzin dużą popularnością cieszą się małe nadmorskie miejscowości takie jak Sarbinowo czy Pobierowo.  

Wyposażenie ośrodka dla rodzin z dziećmi 

Bez wątpienia bardzo istotną kwestią jest to, aby taki ośrodek z domkami dla rodzin z dziećmi był starannie ogrodzony. Zagwarantuje to bezpieczeństwo, a jednocześnie samodzielność dla dzieci. Rodzice będą mieli możliwość swobodnie wypocząć na tarasie przy kawie, a dzieci bezpiecznie biegać po zamkniętym ośrodku. Istotne jest, aby na terenie obiektu wybudowany był także plac zabaw z domkiem, zjeżdżalnią huśtawkami, piaskownicą oraz innymi udogodnieniami dla najmłodszych. Dobre ośrodki mają wydzieloną część przestrzeni dla osób aktywnych, gdzie znajdują się boiska do gry, a dla mniej aktywnych jest miejsce do relaksu jak np. altana. Trzeba pamiętać również o miejscach parkingowych dla gości. W niektórych ośrodkach są miejsca parkingowe przydzielone do poszczególnych domków, co gwarantuje, że nie będzie problemu z parkowaniem. W nadmorskich miejscowościach bardzo popularne stają się fińskie luksusowe domki nad morzem z ogrzewaniem całorocznym. Dzięki temu można tam przyjeżdżać nawet późną jesienią. Latem z kolei wytchnienie od upałów daje klimatyzacja, zainstalowana w każdym domku. Są to udogodnienia szczególnie doceniane przez rodziny z dziećmi. Wyjeżdżając na wakacje w takie miejsca praktycznie nie trzeba się o nic martwić, jedynie dobrze bawić i wypoczywać. Jest to szczególnie bardzo istotne w przypadku wakacji z dziećmi, z tego powodu należy z odpowiednim wyprzedzeniem znaleźć dobre miejsce. Miejscowości nadmorskie są bardzo tłumnie odwiedzane przez turystów w okresie letnim. Trzeba wziąć to pod uwagę, aby mieć gwarancję, że tuż przed planowanym urlopem nie zabraknie noclegów. Wyjazd na wakacje bez znalezionego odpowiednio wcześniej miejsca nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza podróżując z dziećmi. Miejsce w takich ośrodkach można zarezerwować już z kilka miesięcy wcześniej.