Żeglarz Posted on 00:06

W jaki sposób wykupić wycieczkę szkolną autokarem?

Poznańskie Stare Miasto – pomysł na ciekawą wycieczkę szkolną!/h2>

Poznań jest stolicą wielkopolski, ponadto jest to piąte pod względem ludności Polskie miasto. Nie obawiaj się – nie brakuje tam wielu {atrakcji turystycznych|ciekawych atrakcji|ciekawych atrakcji turystycznych. Od jakiej więc powinno się zacząć?
Stolica województwa Wielkopolskiego to przede wszystkim przepiękny rynek. Kwadratowy plac wytyczony został w XIII wieku. Potem kilka kroków od rynku znajdziemy rezydencję królewską. Dodatkowo wśród licznych poznańskich świątyń wszystkie wycieczki szkolne powinny zahaczyć o kolegiatę.  

Jezioro Lednickie w Poznaniu – tam trzeba przyjechać

Na wyspie o nazwie Ostrów Lednicki pozostawione są resztki grodu i najstarsze, zachowane resztki pozostałości kamiennych budowli w kraju z wczesnego średniowiecza. Dodatkowo nad brzegiem jeziora zobaczymy również inną atrakcję, – Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Zostały tam zgromadzone domy mieszkalne, budynki gospodarcze, wiatraki, drewniany kościół, kaplicę oraz rekonstrukcję szlacheckiego dworku. Wycieczkowe zwiedzanie muzeum może zająć około dwóch godzin, a podczas nich wycieczka szkolna przeniesie się w przeszłość. 

Położone w Wielkopolsce Gniezno – zamysł na interesującą wycieczkę szkolną!

Nie można ominąć Gniezna pisząc o lokalizacjach na szkolną wycieczkę. Stanowi ono ziarnko polskiej państwowości i miejsce gdzie początki miał kościół katolicki w Polsce. Gnieźnieńską katedrę kojarzą chyba wszyscy, jest to z pewnością jednym z symboli Wielkopolskim. Musimy również wspomnieć że znajduje się tutaj unikalny zabytek, jakim są drzwi gnieźnieńskie. 

Konin w Wielkopolsce – co można tam zobaczyć?

Dla dzieci w wieku szkolnym z pewnością mieszczące się w Koninie Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet, to świetny punkt wycieczki. Są tutaj makiety filmowe, o tematyce przyrodniczej a także historycznej. Część z nich jest interaktywna- uruchamia się je poprzez wciśnięcie przycisku.

 Możemy tutaj zobaczyć m. in. wesołe miasteczko, makietę wybuchu bomby w Hiroshimie, scenę z filmu „Gwiezdne Wojny”czy też Arkę Noego.

Rogalin – to trzeba zobaczyć

Wielkopolskie mniejsze miejscowości równiez mają wiele do zaoferowania. W wielkopolskim Kórniku wycieczka zobaczy piękny ryneczek, zbiornik wody i oczywiście zamek z pięknym parkiem. Wycieczka pouczy się trochę historii bo początki tego zamku sięgają V wieku. Ochronna budowla jest otoczona fosą, a dostęp do niej był możliwy przez most zwodzony a także spuszczaną okutą kratę.