Żeglarz Posted on 00:22

W jaki sposób wyposażyć boisko do siatkówki?

Siatkówka to niezwykle popularna gra zespołowa. Niezwykle często wybierana jest przez nauczycieli wychowania fizycznego, jest także lubiana podczas wakacyjnych wyjazdów – mowa tutaj oczywiście o jej plażowej odmianie. Jeśli zamierzamy podejść do niej poważnie, niezbędne jest odpowiednie wyposażone boisko do siatkówki. Jaki sprzęt sportowy jest potrzebny, aby móc rozegrać mecz?

Słupki oraz siatka to podstawa… w siatkówce!

Ciężko wyobrazić sobie boisko do siatkówki bez siatki. Aktualnie producenci proponują modele w kolorze białym i czarnym. Cena, jaką musisz zapłacić za tego rodzaju sprzęt sportowy nie jest przesadnie duża, ale należy pamiętać o pewnych dodatkach. Siatkę należy bowiem na czymś zawiesić. Do tego służą słupki do siatkówki, których przekrój może być prostokątny lub owalny. Słupki do siatkówki wyposażone są w specjalny naciąg, co sprawia, że możliwe jest zawieszenie siatki na właściwej wysokości.

Co jeszcze będzie niezbędne w trakcie meczu siatkówki?

Jeśli mecz jest naprawdę poważny, to przy boisku nie może zabraknąć stanowiska sędziowskiego. Warto postawić na profesjonalną osłonę, która zagwarantuje sędziemu bezpieczeństwo i zmniejszy ryzyko ewentualnej kontuzji. Na każdym boisku niezbędna jest także piłka. Przepisy dokładnie określają jej obwód oraz masę, która musi wahać się od 260 do 280 gramów. Oczywiście jeśli mecz nie jest aż tak profesjonalny, to nie trzeba pamiętać o dokładnych wymiarach i wadze piłki. Dobrze jednak zainwestować w porządne akcesoria, które sprawią, że gra będzie przyjemna – nieważne, na jakim szczeblu rozgrywki się toczy. Dzięki temu sportowcy mogą odczuwać nie tylko satysfakcję, ale i frajdę ze swojego sportu.