Żeglarz Posted on 00:12

Z naturą za pan brat – znajdź idealne miejsce na biwak

Lato to czas aktywności w plenerze. Piękna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu poza domem. Spotkania z rodziną czy znajomymi bardziej cieszą na świeżym powietrzu. Jest to również okres wakacyjny. Całkiem sporo osób wybiera o tej porze roku pola campingowe. Daje to możliwość obcowania z naturą i zażycia przaśnego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Ucieczka do natury

Z pewnością biwak, zwłaszcza w gronie najbliższych jest świetną przygodą. W świecie gdzie większość rzeczy możemy załatwić kilkoma kliknięciami w aplikacji, jest to swoisty powrót do korzeni. Konieczność rozbicia namiotu czy przygotowania sobie jedzenia w co by nie mówić surowych warunkach może być odmianą od wielkomiejskiego zgiełku.

Słuchanie śpiewu ptaków, obserwowanie bujających się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko słusznie kojarzy nam się z biwakiem. Przykładem miejsca, które świetnie nadaje się na tego rodzaju wyprawę może być mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam umiejscowione nad zbiornkiem wodnym, otoczone lasem. Wzorowe warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Ile kosztuje organizacja biwaku?

Następną z zalet biwaków jest ich cena. Przeważnie jest ona znacznie mniejsza niż noclegi w resortach. Pola biwakowe często umiejscowione są na uboczu – to także wpływa na koszty. Wizytując tego typu ośrodki płacimy głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozbić namiot lub zaparkować samochód kempingowy.

Zatem taka wycieczka może być nie tylko gwarantem przygód, ale również może być rozwiązana niskim kosztem.

Odskocznia od wczasów all inclusive

Pola namiotowe oferują też często udogodnienia, które znamy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam opcja skorzystania z elektryczności czy dostępu do ciepłej wody. Jednak dalej jest to kompletnie przeciwny biegun do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od upodobań osób udających się w dane miejsce. Jeśli ktoś szuka ucieczki od miasta – pole namiotowe jest bardzo dobrą alternatywą dla przepełnionych hoteli i dużych ośrodków turystycznych. Gdy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest przytoczona wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tych okolicach daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje także szereg dodatkowych atrakcji takich jak kajaki lub możliwość interakcji ze zwierzętami.

Ponadto pola namiotowe dają często możliwość zaparkowania wozami kempingowymi. Gdzieniegdzie można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie podstawowe udogodnienia. Można się wtedy skupić na radości z czasu spędzanego z przyjaciółmi na łonie natury. Każdy conajmniej raz w życiu powinien spróbować wypoczynku w tym klimacie.